Kobane ile dayanışma tüm kentlerde

6 Ekim 2014 Pazartesi 19:46:46

Kobane'ye birçok noktadan giren IŞİD saldırılarına karşı büyük bir direniş gösteren YPG savaşçıları sokak savaşına başladı. Kobane direnişine destek için birçok kentte yurttaşlara eyleme geçti.


Kobane ile dayanışma tüm kentlerde

Sınırda nöbet sabaha kadar sürdü
Çetelerin Kobanê Kantonu'na sızma girişimi sonucu başlayan şehir çatışmalarında sivillerin katliama maruz kalma tehdidine karşı Suruç'un sınır köylerine akın eden onbinler, sabaha kadar bekleyişlerini sürdürdü.

Çetelerin dün akşam saatlerinde sızma girişimi sonucu sokak savaşlarının başladığı Kobanê Kantonu'nda sivillerin bir kısmı tahliye edilirken, katliam tehdidi üzerine sınıra akın eden on binlerin sabaha kadar bekleyişi sürdü. Alîzêr, Qop, Bedhê, Dewşen, Etmanik, Boydê ve Sıwêdê köylerinde sınıra yakın noktalara gruplar halinde dağılan yurtttaşlar, sınırdaki olası bir duruma karşı sabaha kadar uyumadı. Ateşler yakan kitle, pür dikkat Kobanê'den yükselen çatışma seslerini dinledi.


İstiklal'de saldırı
Galatasaray Lisesi önünde oturmay eylemine başlayan ve saatler ilerledikçe binlere ulaşan kitleye polis gaz bombası ve TOMA’larla saldırdı.


KP: Ortadoğu'da eşitlik ve özgürlüğün bayrağı dalgalanacak
Komünist Parti'den yapılan açıklamada, "Kobanê'ye dönük saldırılar, gericiliğin insanlıktan çıkmış yüzünü bizlere bir kere daha göstermektedir. Yalnızca Kobanê'ye saldıran IŞİD değil; Kobanê'deki vahşetle Kürt halkına şantaj yapan, bölgesel çıkarlarını halkların yaşama hakkının önüne koyan Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve mevcut savaş hükümeti Kobanê'deki olası bir katliamdan IŞİD kadar sorumludur.

Ortadoğu'da barış, tekellerin değil halkların çıkarlarını eksen alarak kurulabilir. Bölgemizde eşitlik ve özgürlüğün bayrağının dalgalanacağına olan inancımızla tüm halkımızı kardeş halkların barış içinde bir arada yaşadığı bir Ortadoğu'nun inşası için mücadeleye çağırıyoruz." denildi.


DTK, seferberliğe çağırdı
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), IŞİD çetelerinin Kobanê’ye saldırısı ve sivillere yönelik soykırım tehdidine ilişkin yazılı açıklama yaptı. DTK, "Ne yapılacaksa,  şimdi  yapılmalıdır. Direnenlerin tarihine ortaklık etmek en büyük şeref ve görevdir" diyerek, şu çağrıda bulundu: "Tüm bileşen ve kurumlarımıza çağrımızdır: 7'den 70'e Kobane halkının ve fedai koruyucu güçlerin çevresinde seferberlik ruhuyla, bu gece itibariyle Suruç sınırına gelmeye, tüm alanlarda halkımızın yapabileceği her türlü eylem ve etkinliğe destek sunmaya ve özgürlük çemberini genişleterek Kobane'yi bir bütün savunma seferberliğine çağırıyoruz."


HTKP: Diren Kobane
Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) tarafından yapılan “AKP ve ABD beslemesi IŞİD'e karşı DİREN KOBANE” başlıklı açıklamada, Türkiye halkına harekete geçme çağrısı yapıldı. HTKP'nin açıklaması şöyle: “Kobane gerici IŞİD terörüne karşı yaşam savaşı veriyor. Bölgemizi kan golüne çeviren bu gerici terörün, eli kanlı canilerin arkasında AKP rejiminin ve ABD'nin olduğunu biliyoruz. Suriye başta olmak üzere bölge ülkeleri bu gerici terörün tehdidi altındadır. Kürtler, Türkler ve Araplar gericilere ve sömürgecilere karşı ölüm kalım kavgasında.

Halkın Türkiye Komünist Partisi emperyalizme ve gericiliğe karşı Suriye ve Kobane halkının yanındadır. Emperyalizmin ve Türkiye'deki gerici rejimin desteklediği insanlık dışı bu terörün yenilmesi için halkımızı harekete geçmeye çağırıyoruz."


Bismil'de binler sokağa indi: Polis gerçek mermi kullandı
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, sokaklara dökülen binlerce yurttaşa polis gerçek mermilerle saldırdı. Rojava ve Fırat mahallelerinde Nokta'da bir araya gelerek NATO caddesinde kitlesel yürüyüş gerçekleştirdi. Ağırlıkta geçlerden oluşan yüzlerce kişi, Bismil ilçe merkezine doğru yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş boyunca çeşitli marşlar ve sloganlar atan gençler, İstasyon caddesinde polisler tarafından durduruldu. Gençler polislere IŞİD terör örgütünü protesto etmek amacıyla yürüyüş gerçekleştirmek istediklerini belirtmeleri halde polis, gençlerin üzerine rastgele tazyikli su sıkarak gerçek mermi ve çok sayıda gaz bombası attı. Bismil Devlet Hastanesi'nin hemen arkasında yapılan müdahale sonucu çok sayıda gaz bombası hastane bahçesine isabet ederken aynı dakikalarda Batman Diyarbakır karayolunda yaşanan iki ayrı trafik kazasında yaralanan 6 kişinin hastanede yoğun bakım odalarında tedavi edildikleri esnada hastane bir anda biber gazı dolması nedeniyle doktorlar yaralılara müdahale etmekte güçlük çekerken, hastanenin acil servisinde tedavi edilen çok sayıda kadın, çocuk, yaşlı atılan gaz bombalarından etkilenerek hastanenin dışına çıkmak zorunda kaldı.
Yoğun gaz bombası nedeniyle bir yurttaş baygınlık geçirirken, hastane içinde bulunan çok sayıda yurttaş zor anlar yaşadı. Hastane bahçesinde bulunan onlarca yaralı yakınları polislere tepki gösterdi.


Mersin'de saldırı
Mersin'de binlerce kişi IŞİD'in Kobane saldırısını protesto etmek amacıyla DBP Akdeniz ilçe örgütü önünde toplandı. Sloganlar atarak yürüyüşe geçen kitleye polis saldırdı. Polis saldırısına kitlenin karşılık vermesi üzerine çatışmalar çıktı. Saldırının ardından binlerce kişi Siteler karakoluna doğru yürüyüşe geçti. Burada da kitlenin önünü kesen polis, tekrar müdahalede bulundu. Polis müdahalesinin ardından IŞİD saldırılarını protesto etmek amacıyla Yenipazar, Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinde yaşayan yüzlerce kişi sokağa çıktı. Bütün mahalleleri saran çatışmalar devam ediyor.Adana'da IŞİD yandaşları halka saldırdı
Adana'da ise Küçük Dikili mahallesinde IŞİD yandaşı bir grup, Kobane'ye dönük saldırıları protesto etmek için toplanan kitlenin üzerine silahla saldırdı. Saldırıda Haki Balcı ve Aziz Tuncel isimli yurttaşlar yaralandı. Yaralılar Özel Metro ve Adana Devlet hastanesinde tedavi altına alındı. Saldırı üzerine Adana'nın bütün mahallelerinden Küçükdikili'ye doğru yürüyüş başlatıldı. Kobane'de yaşanan insanlık dışı saldırıları protesto eden gruplara polis oldukça sert müdahalelerde bulunurken, IŞİD yandaşı gruba dönük herhangi bir müdahalede bulunmaması dikkat çekti. Adana'nın tüm mahallelerinde çatışmalar sürüyor.


Kobanê'den uluslararası topluma acil çağrı

Kobanê Kanton yönetimi, sivil katliamına engel olmak için vakit geçirmeden uluslararası kamuoyunu göreve çağırırken, olası katliamdan tüm uluslararası güçlerin sorumlu olacağını belirtti.

IŞİD çetecilerinin Kobanê'nin doğu mahallelerine sızması ile başlayan çatışmalar, YPG, YPJ güçlerinin direnişi ile karşılık buldu. Direnişle ilerlemeleri engellenen çeteciler ile doğu mahallelerinde şehir savaşı devam ediyor. Bu arada çeteciler kentin çevresine konumlandırdıkları tank ve havanlar ile Kobanê'yi bombalıyor.

Öte yandan PYD Eş Başkanı Asya Abdullah, Kanton Hükümeti Başkanı Enver Müslüm ve Bakanlar'ın yanısıra binlerce sivil kentte direnişe destek veriyor. Kanton yönetimi, sivil katliamına engel olmak için vakit geçirmeden uluslararası kamuoyunu göreve çağırırken, olası katliamdan tüm uluslararası güçlerin sorumlu olacağını belirtti.


saat:23.15
Okmeydanı'ndan Taksim'e yürüyüşe geçen halka polis saldırdı. Binlerce kişi Hacıahmet'te tekrar toplandı.


saat:23.00
Van'da halk ayakta
IŞİD çetelerinin Kobanê’ye saldırısını protesto eden Van halkı sokaklara inerek protestolara başladı. Her noktadan Cumhuriyet Caddesi’ne yürümeye başlayan halka polis saldırısıyla çatışmalar başladı. Hakkari'de ise sokağa inen binlerce kişiye polisin saldırısıyla çatışmalar kentin tamamına yayıldı.Van’da, başta eski belediye garajı, Hacıbekir (Xaçort) ve Şabaniye mahalleleri olmak üzere bir çok mahalle ve noktada bir araya gelen yurttaşlar, YPG lehine ve AKP aleyhine sloganlar atarak, IŞİD çetelerinin Kobanê’ye saldırısını protesto etmeye başladı. Bunun üzerine olay yerine gelen polisler biber gazı, gaz bombası ve plastik mermi ile yurttaşlara müdahalede bulundu. Müdahaleye yurttaşların taş ve molotoflar ile karşılık vermesi üzerine, sokaklara taşan çatışmalar uzun süre devam etti. Mahallelerdeki yurttaşlar sokaklara çıkarak, tencere ve tava çalarak çatışan guruplara destek verdi. DBP’nin çağrısı üzerine yeniden birçok noktada bir araya gelen yurttaşlar, bulundukları her yerden polisle çatışa çatışa Cumhuriyet Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Cumhuriyet ve Maraş caddeleri başka olmak üzere her noktası polis tarafından tutulan kente polis, biber gazı, gaz bombası ve plastik mermiler ile yurttaşları yakın mesafeden hedef alarak müdahale ediyor. Caddelerin gaz bulutu altında kaldığı kentte, yurttaşlara küfürler savuran polis orantısız bir şekilde her tarafa gaz bombası atıyor

Hakkari’de saatlerdir süren çatışmalar devam ediyor
Hakkari’de akşam saatlerinde Keklikpınar, Pehlivan, Biçer, Gazi ve Yenimahalle mahallelerinde bir araya gelen gençler yola barikat kurarak, yaktıkları ateş etrafında AKP aleyhine sloganlar atıp Kobanê’ye saldıran IŞİD çeteleri ile AKP’nin tavrını protesto etti. Bunun üzerine olay yerine gelen polis gençlere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Gençlerin müdahaleye taşlar ve Molotoflar ile karşılık vermesi üzerine saatler süren çatışmalar başladı. Kent merkezinde ise bir araya gelen gençler tencere ve tava çalarak, Kobanê direnişine destek yürüyüşü yaptı. Esnafların da ışık söndürerek, destek verdiği eylemin ardından ateşler yakan gençler etrafından sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine olay yerine gelen polis biber gazı, tazyikli su ve gaz bombaları ile gençlere müdahale etti. Gençlerin müdahaleye taş ve Molotoflar ile karşılık vermesi üzerine kentte çatışmalar başladı.


saat:22.45
Cizre'de AKP binası ve Fem Dersanesi'nin ateşe verildi

saat:22.30
Kadıköy'de Kobane'ye destek için yürüyüşe geçenlere polis saldırısı başladı. TOMA kitleye tazyikli su sıkıyor.


Diyarbakır
Kobanê'ye yönelik IŞİD çetelerinin saldırısı nedeniyle DBP İl Örgütü'nün tüm Diyarbakır halkını serhildana çağırnasının ardınan, kısa süre içerisinde binlerce yurttaş parti binasının önüne akın etti. İl Yöneticisi Ali Erdemirci kitleye yaptığı konuşmada, Diyarbakır halkını serhildana çağırdıkarını, kimin elinden ne geliyorsa yapması gerektiğini söyledi. Erdemirci'nin konuşmasının ardından kitle içerisinde araçları olanlar araçlarını doldurarak Kobanêye doğru yola çıktı. Geri kalan kitle ise Koşuyolu Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. "Bijî serhildan, bijî direniş", "Kürdistan IŞİD'e mezar olacak" sloganları atan kitlenin önünü NCity alışveriş merkezi önüne kesen polislerin saldırısı sonucu olaylar başladı.Mardin
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde de IŞİD'in Kobanê'ye yönelik saldırılarını protesto etmek isteyen binlerce kişi, sokaklara döküldü. Cadde ve sokaklara barikatlar kurup, ateşler yakan yurttaşlar, IŞİD çetelerine dönük öfkelerini attıkları sloganlarla dile getirdi. Polislerin yurttaşlara birkaç noktada müdahale etmesi kitlenin öfkesini daha da arttırdı. Büyüyen olaylarda iki kişi yaralandı. Polisin yurttaşlara dönük müdahalesinde gerçek mermi kullandığı görüldü.

Nusaybin'ise akşam saatlerinden bu yana devam eden çatışmalar, IŞİD KobanÊ'ye yönelik saldırısının daha da ciddileşmesiyle sertleşti. Trafiğe kapatmak üzere İpek Yolu yönelen gençlere polisin müdahalesi ile başlayan olaylarda kentin en işlek caddesi olan Çağ Çağ, Sakarya ve Şirin Bulvarı trafiğe kapatılarak lastikler yakıldı.

"Kürdistan IŞİD'e mezar olacak", "Kobanê düşmeyecek" sloganları atan gençler, TOMA ve zırhlı araçlara havai fişek, molotoflarla saldırmaya başladı. Olayları büyümesiyle birlikte takviye polis ekipleri getirildi.

IŞİD’in Kobanê’ye yapmış olduğu saldırıları protesto etmek isteyen binlerce kişi Derik ve Mazıdağı ilçelerinde sokaklara döküldü. Balkonlarda tencere ve tava çalarak balkonlarda saldırıları protesto eden binlerce kişinin yanı sıra binlerce kişi sokaklara döküldü. Yürüyüşe geçen kitleinin polisin tazyikli su ve biber gazlı müdahalesine maruz kalması üzerine ilçede olaylar başladı. Halen devam eden olaylarda polis müdahalesine karşı halk da taş, molotof, ses bombası ve havai fişeklerle polise karşılık verdi.

Şırnak
IŞİD çetelerinin Kobanê'ye yönelik saldırıları Şırnaklıları da sokağa döktü. Günlerdir protestoların sürdüğü Silopi'de, İpek Yolu'nu trafiğe kapatan yüzlerce genç, polisle çatıştı. Yoldan geçen TIR ve kamyonları durdurarak kendilerine barikat oluşturan gençlere, polis plastik mermi ve gaz bombaları ile saldırdı. Gençler ise polisin saldırısına ses bombası, taş ve molotof kokteyli ile karşılık verdi. Polisin gelişi güzel gaz bombası atması sonucu bir çok kişi etkilendi. Olaylar halen devam ediyor.

Siirt

IŞİD çetelerinin Kobanê saldırılarını protesto etmek amacıyla Siirt'te de halk bir çok mahallerde sokaklara çıktı. Ulus, Barış İnönü, Conkbayır, Algül, Karakol, Alan mahallelerinde sokağa inerek saldırılara karşı öfkeleri gösteren Kürtler, "Kürdistan IŞİD'e mezar olacak", "Bijî berxedana Kobanê" sloganları atarak, tencere, tava ve teneke çalıyor.

Başlayan eylem her geçen dakika diğer mahallelere de yayılırken, eylemlere müdahale eden polis ile gençler arasında çatışmalar yaşanıyor. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesine gençler, havi fişek ve taşlar ile karşılık verirken, kent merkezini Ulus mahallesinde bağlayan Cumhuriyet caddesi polislerce trafiğe kapatıldı.


saat:22.10
İstanbul Beşiktaş ve Kadıköy Boğa'da, Antalya'da Kobane için dayanışma eylemleri başladı.

Hopa meydanında ise halk oturma eylemine başladı.

Ankara Sakarya'da yurttaşlar toplanmaya başladı.

Galatasaray Lisesi önünde de Kobane için oturma eylemi başladı.


saat:21.50
HDP'den süresiz direniş çağrısı

Kobanê'deki kritik duruma dikkat çeken HDP, Kürdistan ve Türkiye halklarına sokağa çıkmaları için acil çağrıda bulundu.

IŞİD çetelerinin Rojava'nın Kobanê Kantonu'na yönelik 22 gündür devam eden saldırılarının sonucunda akşam saatlerinde şehir çatışmaları başladı. HDP tarafından yapılan yazılı açıklamada Kobanê'deki kritik duruma dikkat çekilerek, Kürdistan ve Türkiye halklarına sokağa çıkmaları noktasında acil çağrıda bulundu. Şu anda toplantı halinde olduklarını belirten HDP MYK'sının çağrısı şöyle: "Kobanê'de durum son derece kritiktir. IŞİD saldırılarını ve AKP iktidarının Kobanê'ye ambargo tutumunu protesto etmek halklarımızı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz."


saat:21.40
ÖDP'den çağrı
Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nden yapılan açıklamada "21 gündür direnen Kobane bu akşam IŞID çetecilerinin ağır saldırısı altında.  Çeteci saldırılara karşı direnen Kobane halkıyla dayanışmayı büyütmek için sokağa çıkalım, sokapa çıkanların yanında olalım, Kobane için sokakta olalım" denildi.


saat:21.20
Kobanê için HDP/HDK bileşenleri, ÖDP ve Halkevleri, Beşiktaş Kartal Heykeli, Kadıköy Boğa Heykeli ve Sarıgazi Vatan İlkokulu önünde toplanma çağrıları yaptı. Ankara'da ise Sakarya caddesinde bulunan Yaşam Çadırı önünde toplanma çağrısı yapıldı.

Eskişehir halkı 22.00'da Kobane için Adalar Migros önünde buluşuyor.

İzmir'de Alsancak Sevinç Pastanesi önüne çağrı yapılıyor.

Hopa halkı saat 22:00'de Hopa meydanda toplanıyor.

Antalya halkı Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıyor.

Diyarbakır'da DBP İl Binası önünde halk toplanıyor.


saat:21.15
Paris Havaalanı işgal edildi

Fransa'da yaşayan Kürtler ve Türkiyeli Göçmen İşçiler Kültür Derneği (ACTİT üyeleri), Kobanê direnişini sahiplenmek ve IŞİD saldırılarını protesto etmek için Paris’teki Orly Havaalanı’nı işgal etti.


saat:20.50
Kobanê'deki IŞİD saldırılarını ve ambargoyu protesto etmek için yurttaşlar; İstanbul Gazi Mahallesi, Diyarbakır, Mardin Kızıltepe, Mardin Nusaybin, Şırnak Cizre ve Hakkari Yüksekova'da eylemler düzenliyorlar.

Gazi Mahallesi'ndeki eylemde polisin saldırı üzerine şiddetli çatışmalar çıktı. Gazi Karakolu çevresinde gerçek silahlarla çatışma yaşanıyor.


saat:20.30
HDP'den sokağa çıkma çağrısı

HDP MYK toplantısından Kobane için tüm kentlerde sokağa çıkma çağrısı yapıldı.

Kobani Hükütemi: Yaşanacak olası bir katliamdan uluslararası güçler sorumludur
Kobani Hükümeti Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada uluslar arası topluma destek çağrısı yapılarak, "Uluslar arası toplum yaşanacak olası bir katliamın önüne geçmek için ve Kobani merkezinde bulunan sivilleri ölümden kurtarmak için müdahalede bulunmalıdır. Burada yaşanacak bir katliamdan uluslar arası toplumun sorumluluğu olacaktır" denildi.Kobani Hükümeti Başkanlığı'ndan IŞİD çetelerinin Kobani'ye yönelik saldırılarına ve kentte yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklama yapıldı. IŞİD çetelerinin olası katliamının önüne geçmek için uluslar arası topluma yardım çağrısının yapıldığı açıklama şöyle: "Kobani merkezi IŞİD çetelerinin vahşi saldırılarıyla karşı karşıyadır. Dünyanın bir çok bölgesinden gelen binlerce IŞİD çetesi ağır silahlarla kent merkezine saldırıyor. 22 gündür Halk Savunma Birimleri'nin bu çetelere karşı tarihi direnişi sürüyor. Tarihinde eşine ender rastlanır bir direniş sergilenmektedir. Kobani direnişi göstermiştir ki, Kobani halkı ve savaşçıları kenti terk etmeyecektir. Hükümetimiz tüm dünya kamu oyuna ve uluslar arası güçlere yardım çağrısı yapmasına rağmen şuana kadar hiç bir güç bu çağrımıza cevap vermemiştir. Kobani'ye yönelik saldırıların yarattığı katliam riski nedeniyle tüm uluslar arası güçlere, Kürdistani güçler ve Kürdistan halkına sesleniyor; bu çelere müdahale edilmeli ve binlerce sivil halk katliamdan kurtarılmalıdır. Olası bir katliamda uluslar arası güçler ve toplumun da sorumluluğu olacaktır."

Suruç sınıra yürüyor
IŞİD'in Etmanek'ten Kobanê'ye saldırdığı haberleri üzerine nöbet tutulan tüm köylerden binlerce yurttaş Etmanek'e doğru hareket etti. İlçe merkezinden de sınır kapısına doğru yürüyüş çağrısı yapılıyor.

IŞİD'in Etmanek'ten Kobanê kent merkezine saldırdığı haberleri üzerine, sınır nöbeti tutulan Alizer, Qop, Bethê, Dewşen, Boyde ve Swêdê köylerinden binlerce yurttaş Etmanek'e doğru yola çıktı. Bu arada ilçe merkezinde de hoparlörlerden Kobanê Sınırı'na yürüyüş çağrısı yapılıyor.


saat:20.00
15 YPG savaşçısı yaşamını yitirdi

IŞİD tarafından Heseke’de YPG güçlerine yönelik 2 bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırılarında 15 YPG savaşçısı yaşamını yitirdi, 6 savaşçı yaralandı.

YPG Basın Merkezi, bugün Heseke’de IŞİD tarafından bomba yüklü araçlarla düzenlenen intihar saldırılarıyla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, YPG güçlerini hedef alan 2 bomba yüklü araçla 2 ayrı noktada düzenlenen saldırılarda 15 YPG savaşçısının yaşamını yitirdiği, 6 savaşçının da yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada şöyle dendi:

“IŞİD çeteleri bugün öğlenden sonra Haseke'ye bağlı Mişerfê mahallesinde 2 bomba yüklü araçla 2 ayrı noktaya yönelik intihar saldırısı düzenlemiştir. Saldırı bir göreve gitmek amacıyla hazırlanan gücümüze yönelik düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda 15 arkadaşımız şahadete ulaşmış, 6 arkadaşımız da yaralanmıştır.“


saat:19.30
Türkiye'nin boşalttığı Etmanek köyü tarafından IŞİD Kobanî'ye saldırıyor
Türkiye'nin bir kaç gündür boşalttığı ve Kobani'ye destek veren kitlenin yaklaşmasını yasakladığı Etmanek köyünün karşısına düşen bölgeden IŞİD Kobani'ye saldırı düzenledi.

IŞİD'in bu bölgeden saldırıları sürüyor.

kaynaklar: DİHA, ANF ve bölgeden tweet atan gazeteciler

 


Taksim
   
Taksim
   
Ankara
   
Bismil
   
Bismil
   
Adana
   
İzmir
   
İsviçre
   
Viyana
   
Kadıköy
   
Van
   
Hakkari
   
Kadıköy
   
Antalya
   
Kadıköy
   
Kadıköy
   
Ankara
   
Eskişehir
   
Hopa
   
Nusaybin
   
Ankara
   
Galatasaray lisesi
   
Kadıköy
   
Beşiktaş

Diğer Haberler

Gündem | RedHaber E-Dergi | Emek | Ekonomi | Dünya | Ekoloji | Gençlik | Kadın | Söyleşiler | Kültür-Sanat | MuhalifSpor | Haziran Haberleri | Yerel Seçim 2014 | Direniş Haberleri
anasayfa | künye | muhalefet | yazarlar | arşiv
muhalefet.org bir Birgün Kitap yayınıdır.
İletişim için info@muhalefet.org

Sitemizi sorunsuz görebilmek için taryıcınızı güncellemenizi öneririz.
Mozilla Firefox - Internet Explorer - Google Chrome